ORO JOGA – nauja, įdomi ir į vaikystę sugrąžinanti

 

 

Teigiama, kad yra šešios pagrindinės jogos pakraipos: Radža, Karma, Bhakti, Džnana, Tantra ir Hatha joga. Kiekviena jų turi savus metodus, tačiau visų jų metodų bendras tikslas – tobulėjimas ir savirealizacija. Nuolat siekiant tobulėjimo ir savirealizacijos atsiranda ir kitokių, gal labiau vakariečiams pritaikytų, tačiau tikrai dėmesio vertų jogos atšakų. Pavyzdžiui, šiuo metu Lietuvoje itin populiarėja – oro joga. Kuo ji unikali ir ypatinga pasakoja profesionali šokėja, muzikinių TV projektų dalyvė, šokių bei sporto trenerė „Diva namai“ įkūrėja Vaiva Nepaitė.

 

© R. Adžgausko nuotr.

Oro joga – nepaprastas ir įdomus sportas

Pasak V. Nepaitės, oro joga tai – nepaprastas ir įdomus sportas, kurį sudaro gimnastikos, akrobatikos, pilateso elementai. Mankštos metu juda visas kūnas. Oro joga išsiskiria tuo, kad atliekant pratimus, naudojama tvirta, tačiau graži, spalvinga, nepaprastai švelni, elegantiškai krentanti juosta. Pratimai atliekami ore, o treniruotė atrodo romantiška ir moteriška, tačiau tinka ir vyrams. Su specialia jogos juosta kai kurios pozos ir pratimai atliekami lengviau, o kai kurie atvirkščiai – sunkiau. Įdomu tai, kad galima daryti labai įvairias – skirtingo sudėtingumo, intensyvumo bei ritmo treniruotes. Pavyzdžiui, skambant lyriškai muzikai, bus atliekama rami, svajinga treniruotė, kurios metu merginos tiesiog išsirąžys, pratemps

kūno raumenis – krūtinę, kaklą, kojas, ir svajingai pagulės juostoje. Bet lygiai taip pat galima daryti ir įvairius tiek išorinių, tiek vidinių raumenų stiprinimo pratimus, kurie ypač veiksmingi atliekant su šia juosta. Mankštinantis ore jaučiamas aktyvus giliųjų raumenų, ypač esančių juosmens, nugaros ir galūnių srityse darbas. Elastinga juostos medžiaga leidžia išlaikyti lankstumą ir judrumą. Tai naujas, įdomus ir nuotaikingas būdas mankštintis.

 

Oro joga - Dova namai- Vilnius

Vaiva Nepaitė savo studijoje. © R. Adžgausko nuotr.

Puikiai tinka rankoms sustiprinti

Šiais laikais rankomis mažai nešiojame sunkių nešulių ar jas tiesiog pakilojame, todėl oro joga puikiai tinka tiems, kam reikia sustiprinti viršutinės kūno dalies raumenis. „Jei viršutinė kūno dalis mažai juda ir yra nepakankami apkrauta, atsiranda viršutinės kūno ladies problemų – rankos tampa ne tokios gražios kaip norėtųsi. Todėl atliekant akrobatinius pratimus su juosta, ypač tvirtėja rankos, plaštakos, riešai ir, žinoma, sąnariai. Taip pat tvirtėja ir pilvo presas, nugara“, – sakė V. Nepaitė.

Treniruotė vyksta žaismingai

Oro joga prasideda nuo lengvo tempimo, tada po truputį įjungiamas ir viso kūno korpuso stiprinimas – pratimai pilvo presui, nugaros raumenims. „Galima drąsiai sakyti, kad oro jogos metu pradžioje stiprinamos rankos, tada visas „korsetas“. Vėliau stiprinamos kojos, išorinės bei vidinės kojų dalys. Nuolat pakeliant ir nuleidžiant kojas – stiprinami sėdmenys, vidinės šlaunų dalys, pilvo presas. Ir visa tai atliekama žaidimo forma. Lyg vaikystėje vilkeliu suktumėtės supynėse, laipiotumėte po medžius ar kartsynes. Treniruotė vyksta žaismingai, smagiai ir valiūkiškai. Merginos net nepastebi, kaip ištirpsta laikas“, – šypsojosi sveiką gyvenimo būdą propoguojanti sporto bei šokių trenerė.

Oro joga puikiai tinka toms, kurioms jau pabodo įprastos kalanetikos ar aeorobikos treniruotės ir norisi šiek tiek adrenalino. „Ne vienerius metus lankant sporto treniruotes, merginoms atrodo, kad jos jau viską gali, tuomet pasiūlau išbandyti oro jogą. Reikėtų pamatyti, kaip jos vėl atgauna entuziazmą. Vėl atsiranda motyvacija, nes pamato, kad dar yra kur stengtis – tvirtindamos vienus kūno raumenis, visiškai pamiršo kitus. Nors viskas vyksta palaipsniui, natūraliai, žaidimo forma, tačiau oro joga gali būti ta treniruotė, kuri išves žmogų iš komforto zonos – akimirkomis jis pajus, kad nežino nei ką, nei kaip daryti… Būna ir taip, kad intensyvesnės treniruotės metu, merginoms pasidaro baisu, jos išsigąstą, nedrįsta pasileisti žemyn galva, tačiau gauna tiek adrelino ir išeina tokios laimingos, kad iškarto užsirašo į kitą, dar intensyvesnę treniruotę“, – šypsosi sporto studijos „Diva namai“ įkūrėja.

Kiekvienam savas startas ir savos pergalės
Oro joga - Dova namai- Vilnius

Vaiva Nepaitė savo studijoje. © R. Adžgausko nuotr.

Pasak Vaivos, oro jogoje, kaip ir bet kuriame kitame sporte, vieniems greičiau sekasi, kitiems sunkiau. Tačiau oro jogos treniruotes gali lankyti bet kokio sudėjimo, lankstumo ar svorio žmogus. „Pas mus lankosi keletas klientų sveriančių daugiau nei šimtą kilogramą. Tai sakau tik todėl, kad žmonės suprastų, jog oro jogai nei amžius, nei svoris, nei fizinis pasiruošimas nėra svarbus.

Kiekvienas pradeda ir užduotis gauna pagal savo fizinį pasiruošimą, tuomet po truputį, žingsnis po žingsnio iriasi į priekį. Oro jogoje dirbama su kiekvienu individualiai. Vienas gali savaitę, o kitas ir visą mėnesį gali dirbti tik su savo vestibiuliariniu korpusu. Trečias iškart tvirtins raumenis. Kiekvienas pats kontroliuoja savo lygį. Kaip sakoma, kiekvienam savas startas ir savos pergalės. Aš tik noriu pasakyti, kad nereikia bijoti, svarbiausia pasiryžti ir išbandyti. Nuolat ir sąžiningai dirbant su savo kūnų, tobulėjama ir po truputį viskas gaunasi. Smagiausia, kad šios mankšos metu į tobulą visumą sujungiamas protas ir kūnas,“ – sakė sporto bei šokių trenerė Vaiva Nepaitė.

 

 

Svarbi informacija

Norint lankyti oro jogos užsiėmimus, būtina įsigyti sportinę aprangą be užtrauktukų – kad nedraskytų oro jogos juostos. Taip pat privaloma išsiimti auskarus, žiedus ar sages iš plaukų. Oro joga atliekama basomis. Šiuo sportu negalima užsiimti menstruacijų metu, turint širdies stimuliatorių, sergant epilepsija, turint aukštą spaudimą akyse. Taip pat reikėtų nebijoti aukščio, tačiau oro jogai specialaus fizinio pasirengimo nereikia.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/gyvenimas/5braskes/oro-joga-nauja-idomi-ir-i-vaikyste-sugrazinanti-manksta.d?id=71051052

 

#oro joga #oro joga Vilniuje #joga ore Vilnius #jogos juosta #Diva Namai #moteru sporto erdve #moteru sporto klubas #Vilniuje #uzsiemimai moterims Vilniuje

Daugiau panašių įrašų:

Vaiva Nepaitė tikras įkvėpimas kiekvienai

    Užsispyrimo, ryžto ir drąsos siekti savo tikslų daugelis galėtų pasimokyti iš buvusios profesionalios…

0 comments

ORO JOGA – nauja, įdomi ir į vaikystę sugrąžinanti

    Teigiama, kad yra šešios pagrindinės jogos pakraipos: Radža, Karma, Bhakti, Džnana, Tantra ir…

0 comments